World of various
World of various
World of various
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

World of various

Форума е създаден с цел забавление. Тук е мястото, в което ще живеят много различни типове същества. Забавлявайте се!
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Търся си някой за РП!
Кабинет по Древни Култури EmptyПон Авг 12, 2013 3:16 pm by Рок Хауърд

» Малкият водопад
Кабинет по Древни Култури EmptyСъб Авг 10, 2013 3:06 pm by Алдур

» Търся си гадже
Кабинет по Древни Култури EmptyНед Авг 04, 2013 8:09 pm by Рок Хауърд

»  Отсъствия и напускания
Кабинет по Древни Култури EmptyНед Юли 21, 2013 6:55 pm by Мелинда

» Познай любимия герой на следващия от TVD
Кабинет по Древни Култури EmptyВто Юли 16, 2013 11:30 am by Катрин Чандлър

» Поляната в Парка
Кабинет по Древни Култури EmptyНед Юли 14, 2013 11:10 pm by Рок Хауърд

» Алеите и пътеките в Парка
Кабинет по Древни Култури EmptyСъб Юли 13, 2013 8:32 pm by Alice.

» Запазване на лик
Кабинет по Древни Култури EmptyВто Юли 02, 2013 6:23 pm by Casidy

» Kiss, hug or kill?
Кабинет по Древни Култури EmptyНед Юни 02, 2013 6:07 pm by Катрин Чандлър

Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 22, на Вто Юни 02, 2020 7:23 am
Top posters
Алисън Ивъл
Кабинет по Древни Култури I_vote_lcapКабинет по Древни Култури I_voting_barКабинет по Древни Култури I_vote_rcap 
Лекси
Кабинет по Древни Култури I_vote_lcapКабинет по Древни Култури I_voting_barКабинет по Древни Култури I_vote_rcap 
Katherine Pierce
Кабинет по Древни Култури I_vote_lcapКабинет по Древни Култури I_voting_barКабинет по Древни Култури I_vote_rcap 
Thia Stevens
Кабинет по Древни Култури I_vote_lcapКабинет по Древни Култури I_voting_barКабинет по Древни Култури I_vote_rcap 
Marc de Valder
Кабинет по Древни Култури I_vote_lcapКабинет по Древни Култури I_voting_barКабинет по Древни Култури I_vote_rcap 
Елодия
Кабинет по Древни Култури I_vote_lcapКабинет по Древни Култури I_voting_barКабинет по Древни Култури I_vote_rcap 
Chaz.
Кабинет по Древни Култури I_vote_lcapКабинет по Древни Култури I_voting_barКабинет по Древни Култури I_vote_rcap 
Lucifer Hell
Кабинет по Древни Култури I_vote_lcapКабинет по Древни Култури I_voting_barКабинет по Древни Култури I_vote_rcap 
Рок Хауърд
Кабинет по Древни Култури I_vote_lcapКабинет по Древни Култури I_voting_barКабинет по Древни Култури I_vote_rcap 
Алдур
Кабинет по Древни Култури I_vote_lcapКабинет по Древни Култури I_voting_barКабинет по Древни Култури I_vote_rcap 
Април 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
КалендарКалендар
Affiliates
free forum

Гласувайте за нас :

BGtop

Екип
Администратори :

Алисън Ивъл


Chaz.


Caroline Forbes


Модератори:

Деймън Салваторе


Дизайнер

Rebekah.


 

 Кабинет по Древни Култури

Go down 
АвторСъобщение
Даниела
Вампир
Вампир
Даниела


Female Брой мнения : 32
Дата на активност : 14.02.2013

Кабинет по Древни Култури Empty
ПисанеЗаглавие: Кабинет по Древни Култури   Кабинет по Древни Култури EmptyПет Фев 15, 2013 9:37 am

Кабинет по Древни Култури 402286_10150505592145233_291824160232_9195000_721619688_n_large

Кабинетът изглежда по този начин. Преподавател по предмета е Даниела Рафаеле.

Повече информация можете да намерите в Дневника.
Върнете се в началото Go down
Даниела
Вампир
Вампир
Даниела


Female Брой мнения : 32
Дата на активност : 14.02.2013

Кабинет по Древни Култури Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Древни Култури   Кабинет по Древни Култури EmptyПон Мар 25, 2013 8:29 am

Звънецът в училището изби и постави началото на първия ми учебен час за тази година. Насочих се към кабинета по Древни култури, където щях да преподавам. Влезнах в стаята и забелязах само едно момиче в часа ми. Това не ме притесняваше, тъй като бях наясно, че нямаше много ученици в гимназията.
- Добър ден – поздравих я аз, а след това продължих, - аз съм Даниела Рафаеле и тази година ще преподавам Древни култури и Пророкуване. Учебният материал за този срок ще бъде разделен на няколко части и ако сте се запознали с програмата си, сигурно сте забелязали това.

Реших да поддържам по-учтива форма на разговор, като се обръщах към момичето, чието име все още не знаех, на Вие.
- Първият ни урок ще бъде въвеждащ, така че ако не сметнеш за нужно, не е необходимо да записваш нищо. Ще се запознаем с предмета и ще разберем кои са основните му черти. Ако сте внимавали в часовете на моя колега , професор Валдер, който преподава история за вампири, ще откриете, че между двата предмета има доста допирни точки.

Насочих се към дъската, която беше добре почистена. Хванах маркера и написах: Древни култури. Подчертах написаното с две набързо надраскани черти.
- Какво разбираме, когато кажем Древни култури? Представяме си някоя старинна империя или нещо такова? Е, може би това учите в часовете по история в обикновеното училище, но тъй като това е училище за вампири, няма да наблягаме толкова на чисто историческите факти, колкото на връзката им със свръхестествените същества. Предполагам знаете, че те са населявали земите на днешния град Роузбери, още преди той да бъде основан от хората. Заселването им тук е повлияло на живота на съществата и точно това е първата тема, за която ще поговорим.

Отново се обърнах към дъската и там написах: Вампири.
- И така, вампирите са най-познатите на хората свръхестествени същества. Те знаят как се храним, какви са навиците ни и т.н. Знаят дори как да ни убият, но това, което остава в загадка е тяхната история. Как се е зародило всичко и други подобни факти. Нашата история е започнала преди около 1000 години. Първите вампири наричаме още Древни или Първородни, но те са еднакво зло, така че наименованието няма голямо значение. Но...тук идва едно „но“, вампирите не са най-старите заселници на тези земи, нито пък са най-старите свръхестествени същества. Мисля, че вие сте наясно с това, така че няма да повтаряме информация която вече знаете. Все пак, тъй като това е въвеждащ урок, няма да ви натоварвам с нова информация. Материалът е елементарен или поне първите няколко урока със сигурност са такива. Мисля, че няма да имате въпроси към мен, но ако все пак има нещо неясно може да ме попитате за всичко. Няма да имате домашно, защото както вече казах, няма нищо ново в нещата, които споменах преди малко. Следващият ни урок вече ще бъде малко по-сериозен, но и той няма да представлява голяма трудност за вас. След първите няколко урока ще можете да направите проект върху материала изучен до момента, но когато стигнем до там, аз ще ви подсетя отново за тази допълнителна задача, така че засега не е необходимо да правите нищо. Всичко, което съм ви разказала, можете да намерите и в учебника, където нещата са обяснени не толкова подробно, но все пак ще се справите.

Звънецът ме прекъсна, затова побързах да завърша.
- Това беше всичко за днес, ще се видим следващия път.

Усмихнах се и събрах нещата си. Ученичката ми излезе, а аз я последвах и затворих вратата зад гърба си.
Върнете се в началото Go down
Даниела
Вампир
Вампир
Даниела


Female Брой мнения : 32
Дата на активност : 14.02.2013

Кабинет по Древни Култури Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Древни Култури   Кабинет по Древни Култури EmptyПет Апр 05, 2013 11:08 am

Дойде време и за поредният урок по Древни култури. Размотавах се из коридорите на училището. Първо, минах през учителската стая, от където взех папката си, в която бях подготвила урока за днес. След това се насочих към кабинета. Застанах пред вратата и я отключих. Влязох вътре и оставих папката на катедрата. Взех черния маркер и записах заглавието на урока на дъската. То гласеше: „Магически талисмани”. По-късно възнамерявах да обясня на Елена какво точно означаваше това.
Седнах на стола си и зачаках тя да дойде, като през това време прелиствах една от любимите си книги. Звънецът изби и постави началото на часа, а ученичката ми влезе заедно с него. Настани се на един от първите чинове и извади тетрадката и химикалката си. Изчаках, докато се приготви и след това започнах да говоря.
- Добър ден – поздравих първо. – До колкото си спомням, миналия път не дадох домашно, защото урокът беше въвеждащ, но сега вече ще започнем да се занимаваме по-сериозно с предмета. Вече съм записала заглавието на дъската, така че ако искаш можеш да го запишеш в тетрадката си. Миналия път забравих да спомена, че няма да пишем планове. Чувствай се като на лекция в университета, където никой не спира, за да те изчака да запишеш нещо. Имам в предвид, че можеш да запишеш това, което ти се струва важно, а другото да го пропуснеш. Разбира се, можеш да намериш това, което не си записала в учебника.
Спрях за секунда и се усмихнах.
- И така, нека вече да започваме. Първо, ще ти разкажа какво точно представлява магическият талисман. Наричани са още и Амулети. Те имат магически характер и е излишно да се казва, че всички амулети имат дадена степен на сила. Талисманите осигуряват достъп и контрол над дарбите в природата. В повечето случаи, талисманите са създадени от вещици, богове или специални свръхестествени същества. Защо специални? Защото не всеки един вампир би могъл да създаде талисман, но много от тях за в притежание на древните. Може би ще се запиташ какво общо има това с Древните култури. Истината е, че много от познатите ни талисмани са създадени от същества населявали нашия град и сега техните наследници ги притежават. Понякога Амулетите подсилват нашите собствени енергия и способности. Ако са такива, те обикновено са под формата на камък или нещо подобно. Подхранват се от нашите чувства и емоции. Друг път талисманите могат да носят своя собствена магия. В такъв случай, чрез тях се извършват ритуали и други подобни. Добре, мисля, че това беше урокът за днес. За домашно имаш да напишеш кратко съчинение за някой магически талисман по твой избор. Не много дълго, само около 5-6 реда. Като жокер, ще ти дам пример с пръстените, които ни предпазват от слънчева светлина или компасът за вампири. Знам, че семейството ти притежава такъв, така че можеш да опишеш как точно работи и за какво се използва. Ако имаш въпроси, можеш да ги зададеш сега, а ако всичко ти е ясно можеш да тръгваш – казах и се усмихнах.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Кабинет по Древни Култури Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Древни Култури   Кабинет по Древни Култури Empty

Върнете се в началото Go down
 
Кабинет по Древни Култури
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Кабинет по Пророкуване
» Кабинет на генеколога
»  Кабинет по Митология
» Кабинет по Практика на Силите
» Кабинет по Етика

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
World of various  :: Училище за Вампири :: Кабинетите-
Идете на: